jõulud balil

Nagu ikka, oleme oma blogis veidikene ajast maas. Eks oli ju pühadeaeg ka ja ei jõudnud kõike…

Igatahes, see aasta otsustasime, et põgeneme natukene jõulude eest, sest Manilas on need aktiivselt käinud juba septemberist (osad kaunistused sääti üles juba juulis!) saati. Otsustasime, et läheme mõneks päevaks Balile. Nimelt on Indoneesia moslemiriik ning Bali selle keskel oaasina peamiselt hinduistlik koht. Jõulud ehk sinna ei pääse. Selgus, et nii ongi, kui ehk välja arvata mõned üksikud jõulukaunistused turistikamates piirkondades. Mõnus ja hea vaheldus.

Kuna plaan oligi natukene kergemalt võtta, siis me ei lasknud end ka mõnes vihmasest päevast väga segada. Rentisime rolleri ja sõitsime ka paaril päeval veidi mööda saart ringi. Mõne päeva aga pikutasime niisama basseiniääres.

Lühidalt võiks öelda, et Bali on küll tore koht, aga…. natukene liiga palju on seda kõike, mis on turistidele mõeldud. Liiklus muidugi oli ka suhteliselt närviline ja tihe. Võttis veidi harjumist, et seal rolleriga autodevahel ja mööda kõnniteid lõigata. Just see religiooniga seotud kultuuri osa jättis ehk sealt parima mulje. Osa mis Filipiinidel täielikult puudub. Õigemini, siin on muidugi katoliiklusest tulenevalt ka kirikuid ja muud, aga need on suures osas uued ja/või koledad. Ilumeelt on Balil kindlasti paaaalju rohkem.

Ega siin pikalt olegi muud jutustada, portsuke pilte ka vaatamiseks nüüd:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s