kultuurne laupäev

Eile otsustasime, et võiks viimaks ka ühe kultuurse ringkäigu teha. Sihtkohtadeks National Musem, Intramuros (hispaania koloniaalajastust pärit vanalinn) ja Rizal park.

Lihtsa ja mugavama taksosõidu asemel otsustasime sihtkohta jeepneyde abil jõuda. Vaja läks 2 eri jeepneyt ning 2 peale kokku läks see 8km reis maksma 68 eurosenti.

Muuseum oli pigem rahvuslik kunstimuuseum. Enne 17 sajandit ei toimunud siin riigis vist suurt midagi, mõni üksik hetk vaid tollest ajastust. Edaspidine on suhteliselt sarnane Eestiga – pidev kannatamine, religioon, surm ja raske töö. Positiivne oli see, et vaatamata tasuta sissepääsule oli muuseum jube tühi, inimesti lasti jaokaupa sisse, ent mingit järjekord ei olnud. Enamikes ruumides olime suhteliselt kahekesi ringi vaatamas…

Peale muuseumi läksime Intramurose ringile. Vana linnamüüri ümber on tehtud golfiväljak. Vähemalt hoitakse korras ja on ilus vaadata. Ringi uitades sattusime ka mitte kõige jõukamate elanikega tänavatele… seal pilti ei maldand teha, kuid pilt oli trööstitu. Samas lapsed mängisid ja tundusid rõõmsad.

Ja siis edasi Rizal parki, kus lisaks suurele nö tavalisele pargile on ka eraldi sissepääsuga (20 eurosenti) Jaapani ja Hiina pargid.

Ja siis tuli teha kohustuslik selfie

bty

ja kuna ilm kisub kuumaks, siis hiljem ei olnud enam basseinist pääsu.

cof

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s