TAI

Teist aastat järjest otsustasime, et võiks jõulud Filipiinidelt eemal olla, sest see hooaeg on kestnud juba septembrist saati ja lõpuks on paras tüdimus sellest. Eriti hea kui saab riiki, kus jõule ei peeta. Valisime seekordseks sihtkohaks Tai. Paar päeva pealinnas Bangkokis ja natuke aega veidi lõunapoolsemas väikelinnas Hua Hinis. Ega mingit suurt plaani meil paigas olnud, käisime mingeid põhilisi vaatamisväärsusi läbi ja tegelesime peamiselt puhkamisega. Alustuseks veidi pilte Bangkokist – ühelt maailma suurimalt turult ja siis hunnik templeid – Grand Palace, pikutdav Buddha ja siis veel üks. Templite vahel liikudes tuli ka paadiga jõge ületada (maksis ehk 12 eurosenti umbes ja sõit ise kestis parimal juhul 2 minutit, koos manööverdamisega). Ja peale templituuri tuiasime veidi sealses Hiinalinnas ka.

Sõit Hua Hini oli ehk nelja tunni tuuri. Sihtkoht ise on vaikne kuurortlinn, turiste täis, peamiselt pered ja penskarid. Tundsime end noorena. Ines oli ka seal muide, jalutas meist mööda üksõhtu.
Peamine sihtkoht Hua  Hinis oli Khao Sam Roi Yoti rahvuspark ja sealne Phraya Nakhoni koobas. Oli ilus küll, aga teenimatult vähe tähelepanu saavad muud kohad seal. Kui Phraya Nakhonis oli mingihetk rahvast häirivalt palju (alguses oli mõnus, ehk 20 inimest a lõpuks no ehk 80-100 inimest) ja otsustasime sealt lahkuda, siis seal lähedal olev Kaeo koobas oli sisuliselt turistivaba ja seal oli juba palju põnevam uitada. Ei mingeid giide ega kiivreid. Isegi taskulambist loobusime (natukene viga), sest koobas oli ikka jube suur ja oli kohti kus võinuks ka vabalt pimedusse potsatada. Lisaks veel nahkhiired ja mingid ämblikuputukalaadsed hüppavad tegelased. Ja lisaks siis ka mõni pilt Hua Hini ööturust ja õhtusest elust ning meie peamisest pesapaigast seal.

Ja niiruttu see reis ka läbi sai. Peale Hua Hini veel üks õhtu Bangkokis ja siis tuli juba tagasi Manilasse lennata. Lend muidugi hilines, nagu alati kui Manilaga seotud lend on.
Üldkokkuvõttes oli Tai minu jaoks natukene… meh. Loodus muidugi kena ja imeline, aga Bangkok meenutas ehk lihtsalt Manilat, ainult et liiklus ja ühistransport toimib. Aga kuidagi liiga elevile seal ei sattunud ning ei tunne, et peaks sinna ükshetk ka tagasi minema.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s